Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


O lokalitě

 • Lokální konzultantka: Bc. Erika Kováčiková Tel.:702 160 094


  Kladno je statutárním městem ve Středočeském kraji, má necelých 69 tisíc obyvatel, skládá ze 6 částí a 7 katastrálních území.

  Kladno kromě působnosti statutárního města na svém území je také obcí s rozšířenou působností a pověřeným obecním úřadem. Okres Kladno zahrnuje 100 obcí (ORP se skládá z 48 obcí), s jeho existencí však dnes již není spjata žádná působnost obecné státní správy. Specifické postavení ve Středočeském kraji vyplývá z toho, že Kladno je jeho největším městem, krajským městem je však hlavní město Praha, které leží mimo území kraje.


  Město se stalo v minulém století jedním z průmyslových center Čech s rychle rostoucím počtem obyvatel, rozlohou i významem. Velmi aktivní zde bylo dělnické hnutí, docházelo zde ke stávkám a demonstracím a Kladno se také stalo jedním z ohnisek českého komunistického hnutí. Těžký průmysl značně poškodil zdejší životního prostředí. Pokračovatelem tradice značky Poldi jsou Strojírny Poldi (hřídele). Na výrobní program někdejší Poldi navazují také Třinecké železárny (sochorová válcovna Dříň), POLDI Hütte(ocelárna, kovárna) a Beznoska (chirurgické nástroje a implantáty). V nové průmyslové zóně Kladno-jih, se nachází jeden z největších výrobních závodů dánské hračkářské společnosti Lego.

  V Kladně samotném je několik sportovních areálů, bazénů, specializovaných hřišť a jiných míst pro sport a volný čas. 
  Na celém území Kladna začalo platit na konci roku 2017 takzvané opatření obecné povahy definující oblasti, kde nejsou vypláceny doplatky na bydlení. Opatření je zdůvodňováno rozsahem kriminality, počtem ubytoven, výskytem lidí ohrožených sociálním vyloučením, množstvím exekucí apod. 

  V červnu 2018 město Kladno podepsalo s ASZ Memorandum o spolupráci.

  Číst dále ...

Inspirace

Napsali o nás


//]]>