Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Ve městě Ostravě proběhlo jednání pracovní skupiny Zaměstnanosti

Tisk E-mail

Ostrava, 5. 2. 2019 - V úterý proběhlo již několikáté setkání pracovní skupiny zaměstnanosti v Ostravě, ve spolupráci města Ostravy a Agentury pro sociální začleňování.
Manažerka sociálního začleňování Jana Abrlová představila účastníkům program, jehož cílem bylo sdílení informací a aktualit v oblasti zaměstnanosti.

V úvodu setkání jednotliví účastníci skupiny sdíleli v rámci monitoringu informace a nové poznatky ze své praxe a to nejen v rámci práce s klienty, ale také v rámci naplňování projektu za koordinace manažerky pro sociální začleňování.

Lokální konzultantka pro oblast Zaměstnanosti a Bydlení Zuzana Dopitová shrnula z druhé části pracovní skupiny: „S kolegyní, s lokální expertkou na zaměstnanost Lenkou Maléřovou, jsme účastníky seznámily s aktuálními informacemi v oblasti návazného financování a dalších možností. Účastníkům byly představeny aktuální probíhající výzvy pro oblast Zaměstnanost.“
Proběhla diskuze za účasti pana Živčáka, vedoucího oddělení sociální práce a metodiky, nad tématem Aktualizace sociálně vyloučených lokalit v Moravskoslezském kraji a změna pojmu sociálně vyloučených lokalit na pojem oblast se zvýšenou koncentrací sociálního vyloučení.
V další části programu seznámila manažerka sociálního začleňování účastníky skupiny s možností získání osvědčení pro cílové skupiny prostřednictvím portálu narodnikvalifikace.cz.
V závěru pozvaný host pan Linart představil činnost svého spolku Helping for all a realizaci velerthu All Jobs, který se konal v listopadu 2018: „Našim cílem je zabývat se nezaměstnaností lidí žijících v sociálně vyloučených lokalitách. Plánujeme realizaci kavárny jakožto sociálního podniku. Máme představu, že bychom zaměstnávali lidi, zejména maminky s dětmi, které si obtížně hledají zaměstnání.“
Účastníci projevili zájem o vzdělávání v oblasti dávek hmotné nouze a státní sociální podpory.
Další termín setkání pracovní skupiny je plánován na 2. 4. 2019.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>