Pozvánka na konferenci – Datastory: Role výzkumů v politikách sociálního začleňování

||Pozvánka na konferenci – Datastory: Role výzkumů v politikách sociálního začleňování

Pozvánka na konferenci – Datastory: Role výzkumů v politikách sociálního začleňování

2021-06-07T11:08:03+02:004 června, 2021|Aktuality|
Zveme vás na Konferenci „Datastory: Role výzkumů v politikách sociálního začleňování“, která se bude konat 29. června 2021

 

 

 

Odbor pro sociální začleňování (Agentura) Ministerstva pro místní rozvoj ČR Vás srdečně zve na konferenci:

 

Datastory: Role výzkumů v politikách sociálního začleňování

Konferenci pořádáme v rámci projektu „Systémové zajištění sociálního začleňování“, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/15_030/0000605

 

Konference „Datastory: Role výzkumů v politikách sociálního začleňování představí agenturní know how pro řešení výzkumů sociálního vyloučení a implementaci zjištěných dat ve strategickém plánování ve spolupracujících obcích. Nabídne také pohled na fakta a mýty, které v ČR o sociálním vyloučení kolují. Poradí i jak data o sociálním začleňování komunikovat. V neposlední řadě nabídne i panelovou diskusi, ve které vystoupí zástupci měst a obcí, ale i sociální vědci a, které mají s aplikací dat při řešení sociálního vyloučení zkušenosti. Účastníci se mohou těšit například na Ivana Gabala či Radka Hábla a další.

Cíle konference:

Jak řešit problémy sociálně vyloučených lokalit? Na tuto otázku hledají starostové a starostky, ale i další osobnosti českých obcí a měst, odpověď dlouhá léta. Praxe ukazuje, že žádný jednoduchý recept neexistuje, stejně jako neexistuje jeden typ sociálního vyloučení, který by bylo možné odstranit mávnutím kouzelného proutku. Situace přesto není tak beznadějná, jak by se mohlo zdát.

Aby bylo možné najít skutečná a realistická řešení, je třeba lokality, jejich obyvatele i systém, ve kterém se pohybují, dobře poznat. Klíčem ke zlepšení sociálního vyloučení jsou data, na jejichž základě je poté možné dělat ta správná (nejen) politická rozhodnutí.

 

Konference se koná dne 29. června 2021 od 8:45 do 14:45 hodin prostřednictvím aplikace Lifesize.

Do online místnosti se budete moci připojit prostřednictvím odkazu, který Vám zašleme po registraci.

 

Pro účast na konferenci se registrujte zde

 

Konference je bezplatná a po jejím absolvování obdržíte certifikát.

 

TĚŠÍME SE NA VAŠI ÚČAST!