Lektor/Konzultant v oblasti PR (DPP)

||Lektor/Konzultant v oblasti PR (DPP)
Lektor/Konzultant v oblasti PR (DPP)2021-02-12T17:51:55+01:00

Ministerstvo pro místní rozvoj, Odbor pro sociální začleňování

hledá pracovníka/ici na pozici

Pracovník bude zařazen v rámci projektu Místo pro všechny – budování prostoru pro vzájemné soužití (LP-PDP4-001) na realizaci aktivity KA 02 – PR pohotovost, jejímž účelem je zajištění podpory a zlepšování dovedností představitelů samosprávných orgánů měst, obcí a krajů a pracovníků jejich úřadů (především tiskových mluvčích), případně dalších veřejných nebo neziskových organizací při komunikaci s veřejností v lidskoprávních tématech, oblasti sociálního vyloučení, problematice menšin a občanského soužití.

Pracovní náplň odborného pracovníka/ice:

  • Lektorské vedení krajských seminářů na téma předcházení a moderace konfliktů způsobených nenávistnými projevy vůči menšinám
  • Odborná a metodická podpora cílové skupině při tvorbě komunikačních plánů, při využívání vhodných komunikačních nástrojů
  • Příprava kazuistické příručky komunikace v oblasti lidských práv
  • Poskytování konzultací při řešení konkrétních problémů či konfliktů
  • Poskytování konzultací v oblasti předcházení vzniku /eskalace) konfliktů
  • Poskytování konzultací v oblasti krizové komunikace
  • Poskytování konzultací a podpory při tvorbě konkrétních mediálních výstupů
  • Realizace aktivit s účastí veřejnosti vč. moderace akcí, facilitace či mediace konkrétních jednání

Požadujeme:

  • SŠ/VŠ společensko-vědního zaměření
  • Praxe v oblasti PR a zkušenosti s krizovou komunikací v rozsahu min. 3 let
  • Praxe v komunikaci obtížných témat (lidskoprávní, menšinové) výhodou
  • Zkušenost z facilitace veřejných setkání výhodou
  • Zkušenosti z mediace sporů výhodou
  • Znalost prostředí obecních a krajských samospráv výhodou
  • Výborné prezentační dovednosti

Další požadavky:

  • Schopnost práce se skupinou, schopnost motivovat a nadchnout, schopnost pracovat s potenciálem týmu i jednotlivců (lektor)
  • Spolehlivost, zodpovědnost
  • Flexibilitu, ochotu cestovat, učit se a zkoušet nové postupy

Nabízíme:

  • Pracovní poměr na DPP na dobu určitou do 31. 12. 2023
  • Práci na největší národní kampani proti rasismu v Česku
  • Odpovídající platové ohodnocení
  • Zázemí významné instituce veřejné správy

Pracoviště: Celá ČR

Strukturovaný životopis a motivační dopis posílejte na adresu sekretariatasz@mmr.cz do 22. 2. 2021. V záhlaví, prosíme, uveďte text „Lektor/Konzultant  v oblasti PR (DPP)